O szkłach

Okulary to nie tylko oprawki. Twój komfort widzenia i zdrowe oczy są dla nas priorytetem dlatego duży nacisk kładziemy na jakość soczewek korekcyjnych i ich precyzyjne umiejscowienie w wybranych przez Ciebie oprawkach. Zespół naszych specjalistów ma wieloletnie doświadczenie w optyce, a szkła które dla Ciebie przygotowaliśmy to produkty najwyższej jakości.  

Już w cenie podstawowej przygotowaliśmy dla Ciebie wysokiej jakości soczewkę renomowanej niemieckiej firmy Rodenstock. Posiada siedmiowarstwową powłokę antyrefleksyjną, która redukuje to odblaski spowodowane załamywaniem się padającego światła. Dodatkowo wyposażona jest w powłokę hydrofobową, która chroni przed zaparowaniem, powstawaniem smug przy zmoczeniu powierzchni oraz ułatwia czyszczenie. Soczewka jest też zabezpieczona warstwą utwardzającą, co  podnosi odporność na zarysowania. 

Filtr światła niebieskiego

Jako dodatkową opcję możesz dodać filtr światła niebieskiego. Przeznaczona jest dla osób, które dużo pracują na komputerze czy wiele czasu spędzają przed ekranami smartfonów czy tabletów. Jest to powłoka delikatnie ocieplająca obraz (dlatego nie jest wskazana dla osób pracujących z kolorami np. grafików czy dentystów), redukuje zmęczenie oczu, bóle głowy i problemy z zasypianiem powodowane przez ‚zimne’ światło niebieskie.  

Soczewka standardowa i wycieniona

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości soczewek przygotowaliśmy dla Ciebie szkła wycienione czyli o zmniejszonej grubości, tzw. wyższym indeksie. Znakomicie sprawdzą się one w przypadku wyższych wad korekcji. Na grafice poniżej prezentujemy orientacyjne różnice pomiędzy tymi soczewkami dla korekcji ujemnej i dodatniej. Dokładna różnica grubości zależna jest od wielkości wady wzroku i rodzaju wybranej oprawki, dlatego jeśli interesuje Cię dokładniejsza informacja zapraszamy do kontaktu mailowego: info@ooksy.pl

Powłoka X-tra Clean

Dodatkowo do wycienionych soczewek istnieje możliwość dodania rewolucyjną propozycję od firmy Rodenstock – powłokę X-tra Clean. To ultragładka powierzchnia, do której nic nie przywiera, a odciski palców i inne zabrudzenia można czyścić bez smug.

Soczewki zerowe do komputera

Mamy również propozycję dla osób, które nie potrzebują korekcji wzroku, ale chciałyby chronić swoje oczy przed niekorzystnym działaniem światła emitowanego przez ekrany urządzeń elektronicznych lub po prostu uatrakcyjnić swój wygląd za pomocą okularów. Zerówki od OOksów zarówno z filtrem niebieskim jak i bez niego mamy dla Ciebie w podstawowej cenie.