O szkłach

Okulary to nie tylko oprawki. Twój komfort widzenia i zdrowe oczy są dla nas priorytetem dlatego duży nacisk kładziemy na jakość soczewek korekcyjnych i ich precyzyjne umiejscowienie w wybranych przez Ciebie oprawkach. Zespół naszych specjalistów ma wieloletnie doświadczenie w optyce, a szkła które dla Ciebie przygotowaliśmy to produkty najwyższej jakości.

SZKŁA PODSTAWOWE

Już w cenie podstawowej przygotowaliśmy dla Ciebie wysokiej jakości soczewkę renomowanej niemieckiej firmy Rodenstock. Posiada siedmiowarstwową powłokę antyrefleksyjną, która redukuje to odblaski spowodowane załamywaniem się padającego światła. Dodatkowo wyposażona jest w powłokę hydrofobową, która chroni przed zaparowaniem, powstawaniem smug przy zmoczeniu powierzchni oraz ułatwia czyszczenie. Soczewka jest też zabezpieczona warstwą utwardzającą, co  podnosi odporność na zarysowania.  

SZKŁA Z FILTREM ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO

Jako dodatkową opcję możesz dodać filtr światła niebieskiego. Przeznaczona jest dla osób, które dużo pracują na komputerze czy wiele czasu spędzają przed ekranami smartfonów czy tabletów.
Jest to powłoka delikatnie ocieplająca obraz (dlatego nie jest wskazana dla osób pracujących z kolorami np. grafików czy dentystów), redukuje zmęczenie oczu, bóle głowy i problemy z zasypianiem powodowane przez zimne światło niebieskie.  

Szczegółowe informacje dot. tego rodzaju soczewki znajdziesz tutaj.

SZKŁA STANDARDOWE I WYCIENIONE

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości soczewek przygotowaliśmy dla Ciebie szkła wycienione czyli o zmniejszonej grubości, tzw. wyższym indeksie.
 Znakomicie sprawdzą się one w przypadku wyższych wad korekcji. Na grafice poniżej prezentujemy orientacyjne różnice pomiędzy tymi soczewkami dla korekcji ujemnej i dodatniej. Dokładna różnica grubości zależna jest od wielkości wady wzroku i rodzaju wybranej oprawki, dlatego jeśli interesuje Cię dokładniejsza informacja zapraszamy do kontaktu mailowego: info@ooksy.pl

SZKŁA Z POWŁOKĄ X-TRA CLEAN


Dodatkowo do wycienionych soczewek istnieje możliwość dodania rewolucyjną propozycję od firmy Rodenstock ? powłokę X-tra Clean. To ultragładka powierzchnia, do której nic nie przywiera, a odciski palców i inne zabrudzenia można czyścić bez smug.

SOCZEWKI ZEROWE DO KOMPUTERA

Mamy również propozycję dla osób, które nie potrzebują korekcji wzroku, ale chciałyby chronić swoje oczy przed niekorzystnym działaniem światła emitowanego przez ekrany urządzeń elektronicznych lub po prostu uatrakcyjnić swój wygląd za pomocą okularów.

Zerówki od OOksów zarówno z filtrem niebieskim jak i bez niego mamy dla Ciebie w podstawowej cenie. 

BLOKADA ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO

Dzięki postępowi techniki w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez urządzeń cyfrowych. Zwłaszcza w dobie home office smartfony, laptopy czy tez tablety stały się nieodzownym elementem naszego życia.

Średnio spędzamy około 6 godzin dziennie przed ekranami, co stanowi ogromny wysiłek dla naszych oczu. Zbyt długa ekspozycja na światło niebieskie emitowane przez ekrany urządzeń elektronicznych może powodować szereg nieprzyjemnych skutków, takich jak:

  • zmęczenie,
  • uczucie suchości,
  • łzawienie oczu,
  • bóle głowy.

Dodatkowo wszystkie nowoczesne źródła światła sztucznego (żarówki energooszczędne czy też diody LED) emitują zdecydowanie większą ilość światła niebieskiego, niż tradycyjne źródła oświetlenia. Przez wiele, wiele lat ultrafiolet był głównym przedmiotem zainteresowania w kontekście negatywnego wpływu na wzrok, natomiast obecnie coraz większą uwagę zdobywa właśnie światło niebieskie.

Czym właściwie jest światło niebieskie?

Jako naturalna część światła dziennego, światło niebieskie utrzymuje organizm człowieka w stanie czuwania, wpływając na wydzielanie melatoniny.

Melatonina jako hormon wytwarzana jest w szyszynce, natomiast sygnałem do jej wydzielania jest informacja przekazywana wprost z naszych oczu o zmianie natężenia światła. W naturze największe natężenie światła niebieskiego obserwujemy w godzinach porannych. Po zapadnięciu zmroku spadek ilości światła docierającego do oczu pobudza wydzielanie melatoniny, dzięki czemu czujemy się senni.

Czym  grozi nadmierna emisja światła niebieskiego?

Nadmierna emisja światła niebieskiego przez sztuczne źródła w ciągu dnia i wieczorami zaburza rytm okołodobowy. Dlatego wieczory przed monitorem bądź smartfonem potrafią działać na organizm jak kawa, rozregulowując naturalne procesy i powodując nadmierne pobudzenie. Zaburzony cykl dobowy przekłada się bezpośrednio na spadek produktywności i obniżenie koncentracji.

Dodatkowo nie bez przyczyny światło niebieskofioletowe jest nazywane Hight Energy Visible, ponieważ potrafi dotrzeć do głębokich struktur oka i obecnie jest uważane za jeden z czynników przyspieszających proces degeneracji komórek siatkówki.

Związek pomiędzy światłem niebieskim, jego potencjalną fototoksycznością i chorobami siatkówki sugeruje nam, że zmniejszenie ilości światła niebieskiego docierającego do oka będzie dla nas korzystne. Oczywiście najprościej byłoby ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych, które narażają nas na nadmierną ekspozycję na światło niebieskie. Nasz styl życia się zmienił, dla wielu z nas tego typu ograniczenie jest po prostu niemożliwe.

Jak więc możemy się chronić?

Warto zaadoptować najnowsze technologie i wdrożyć je do swojego życia. Tutaj z pomocą przychodzą soczewki okularowe z odpowiednią powłoką filtrującą część światła niebieskiego. Oprócz antyrefleksu i filtru uv zawierają także powłoki typowo użytkowe (ułatwiające czyszczenie i zapobiegające osadzaniu się kurzu i tłuszczu).