Typowe okulary damskie, męskie i uniwersalne. Jak w nich wyglądam?

Wybierz najlepsze okulary korekcyjne dla siebie

Okulary to nieodłączny towarzysz wielu z nas. Pełnią sporo pożytecznych funkcji, przede wszystkim korygują wadę wzroku, ale także chronią oczy przed promieniami słonecznymi oraz zanieczyszczeniami, dodają uroku, eksponują ludzką osobowość, podkreślają atuty twarzy albo są świetnym elementem stylizacyjnym stroju. Trzeba jednak mieć na uwadze, że źle dobrane mogą zaszkodzić naszemu wizerunkowi. Okazuje się, że dopasowanie ich do własnych potrzeb wcale nie jest takie łatwe. Tajemnica sukcesu tkwi między innymi w wyborze odpowiednich dla siebie oprawek do okularów, szczególnie tych korekcyjnych. Jeśli chcesz uzyskać zamierzony efekt, musisz wiedzieć, jak je dopasować oraz na co położyć nacisk podczas zakupów. OOksy doradzi Ci, byś potem nie żałował wydanych pieniędzy i straconego czasu.

Jak rozpoznać okulary korekcyjne dla kobiet i mężczyzn?

Odwiedzając stacjonarnego optyka, możemy dostać oczopląsu. Półki pełne różnorodnych rodzajów oprawek, a my nie mamy sposobu przefiltrowania asortymentu, by wybrać interesujący nas egzemplarz. Czasami trudno wyczuć, które pary szkieł są odpowiednie dla danej płci. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą sklepy internetowe z okularami korekcyjnymi. Tu znajdziemy szybko przedmiot, który nas interesuje. Dowiemy się także, że oprawki dla kobiet częściej występują w krzykliwych, odważniejszych kolorach, są mniejsze, lżejsze i węższe od męskich. Wyglądają też na bardziej delikatne, jakby zrobiono je z innych, mniej wytrzymałych materiałów. Oczywiście to tylko pozory. Te same modele okularów korekcyjnych dla pań i panów mają identyczną jakość wykonania. Jeśli jednak nie chcesz zaprzątać sobie głowy niuansami różniącymi produkty, spraw sobie okulary uniwersalne, inaczej zwane ?unisex?. Pasują one na każdą głowę.

Z okularami korekcyjnymi musi być Ci do twarzy

Myśląc o odpowiednich okularach korekcyjnych dla kobiet i mężczyzn, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Po pierwsze bierzemy pod uwagę budowę naszej twarzy. Najlepszy efekt osiągniemy, kiedy model oprawek do okularów będzie z nią skontrastowany. Jeśli masz okrągłą buzię postaw na szkła, które wydłużą lub wyostrzą jej kontur. Najlepszy wybór w tym wypadku to wszystkie kanciaste formy, na przykład prostokątne czy kwadratowe. Osoby z twarzami o ostrych krawędziach powinny być zainteresowane przede wszystkim modelami okularów o łagodnych brzegach, owalnych lub lekko zaokrąglonych. Analogicznie należy postępować w pozostałych przypadkach.

Dobierając oprawki warto pamiętać też o zasadzie zachowania proporcji, o której niestety często zapominamy. Stojąc przed wyborem nowych szkieł, skup uwagę na okularach korekcyjnych o rozmiarach zbliżonych do wielkości i szerokości Twojej twarzy.W przeciwnym razie albo zbyt dużo zakryjesz, albo podkreślisz mankamenty własnego wyglądu. Stosuj tę wskazówkę, jeśli nie chcesz narazić się na śmieszność lub nieprzychylne komentarze znajomych. Oni od razu zauważą, że chodzisz w niedopasowanych oprawkach.

Okulary korekcyjne muszą wpaść Ci w oko

Kolejnym sposobem dopasowania oprawek do okularów korekcyjnych jest dobranie ich pod kolor oczu. Tutaj istnieją dwie drogi postępowania. Możesz albo zaszaleć i nie zgrać ramki okularowej z barwą tęczówek, kierując się zasadą przeciwieństw. lub nieco mniej odważnie ? postawić na ten sam czy też zbliżony odcień, by uzyskać subtelniejszy efekt. Jeśli masz niebieskie oczy, zdecyduj się na wariant ekstrawagancki, stawiając na żółte lub pomarańczowe oprawki. W innym wypadku wybierz szare albo błękitne. Sprawdź kolor własnych oczu i podążaj tym tropem, gdy już zdecydujesz się wydać pieniądze na nowe szkiełka.

Miej nosa do okularów korekcyjnych

Aby zmienić kształt nosa, wcale nie trzeba płacić ogromnych pieniędzy na operacje plastyczne. Jest prostszy i znacznie tańszy sposób, na osiągnięcie zamierzonego rezultatu ? wystarczy kupić dopasowane oprawki i zakładać je każdego dnia! Największe znaczenie przy optycznej zmianie rozmiarów nosa ma położenie i kolor mostka, czyli części łączącej ze sobą obie soczewki okularów korekcyjnych. Gdy spojenie między nimi znajduje się wysoko, nosy zostają wydłużone, jeżeli nisko ? skrócone. Dobierz odpowiednią konfigurację do własnych potrzeb i noś się wygodnie.

Przymierz się do własnych okularów korekcyjnych

W ostatnim czasie nastąpił boom na tworzenie salonów optycznych w Internecie. Tego typu miejsc powstało co niemiara. Przyciągają one klientów przede wszystkim możliwością przymierzenia okularów w zaciszu domowym. Taka usługa, dostępna również w OOksy, pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Nie musisz już stać przed półką z oprawkami i przeglądać dziesiątek podobnych do siebie produktów. Wybierasz tylko te, które chcesz sprawdzić. Przetestuj tę funkcję, kiedy będziesz przymierzał się do zakupu swoich okularów korekcyjnych.